29 Haziran 2020

Metal Kesim

ile Lazer Aksesuar

İki boyutlu sac plakalarının kesim tablası üzerinde sabit durması lazer kesici kafanın x ve y ekseni hareketi ile, son teknoloji Trumpf TruLaser makinalarımızı kullanarak, yüksek kesme hızı ve düşük ısı etkisi ile iş parçasının kesilmesi sağlanır.

Lazer ışınının keşfi sonrasında bir çok alanda hızla kullanılmaya başlanmış olan Lazer, Mühendislik ve Sanayi alanında ise kaynak, kesme ve delme işlemleri için kullanılmaktadır. Karbondioksit gazına elektrik akımı verilerek lazer ışını elde edilmektedir. Verimi daha üste çıkarmak ve artırmak içinde kullanılan azot ve helyum gazı düşük verimde olan karbondioksit lazerine eklenerek verim 3/1 oranında arttırılmaktadır.

Sanayi ve Endüstriyel alanda kullanılan lazerlerde, lazer ışınının oluşabilmesi için özel gazların kullanılması gerekmektedir. Kullanılan Gazın kalitesi ve seçimi, lazerin verimliliğini doğrudan etkilemekte ve artırmaktadır. Lazer gazları yüksek saflıkta özel gazlardır. Lazer gazları, makinaya ayrı ayrı tüplerde ya da önceden belli oranlarda karıştırılmış olarak verilmektedir.


YAVUZ METAL, taleplerinize özel fiyat teklifleri ile tüm uygulamalarınızda kaliteli çözümler sunar. İstediğiniz ebatlarda Lazer kesim olanağı sunan firmamız Trumpf lazer makinelerinde son teknolojiyle en uygun ve kaliteli hizmeti sunmaktadır. Adetli veya adetsiz, proje bazlı ya da bireysel hızlı ve profesyonel Lazer Kesim hakkında bizlere iletişim sayfamızdaki numaralardan dilediğiniz zaman ulaşabilir ve projeleriniz için en uygun fiyat teklifini öğrenebilirsiniz.

Cnc Lazer Kesim Makinelerimizde maksimum 3000x1500mm ölçüleri ile 4000 Watt güçte, St37 siyah malzemede 20 mm, paslanmaz malzemede 10 mm, alüminyum malzemede ise 8 mm kesim kapasitesi ile hizmet vermekteyiz.

Malzemenin en verimli şekilde kullanılması.

Hızlı kesim, düşük maliyet.

Gereken işlerde kalıp gerektirmeden üretim.

Minimum fire oranı ile maliyetlerin aşağıya çekilmesi.

Levha malzemelerden üretim, talaşlı üretime göre daha ekonomiktir.

Ürünlerde yüksek hassasiyet.(Tüm ölçülerde 0,01 mm).

Basit konturlardan karmaşık lazer kesimlerine, gerek ince gerekse kalın materyallerde üretime imkan tanır.

Temas olmadan işleme sayesinde çiziksiz ürün elde edilir.

Montaja hazır üretimler gerçekleştirilir.

Sacın üzerine markalama yapılabilir, yazı yazılabilir.

Kesilen yüzeylerde çapak ve ısı kaynaklı deformasyon oluşmaz.

Parçada minimum pürüz ve çapaksız kesim.

Prototip çalışmalarda düşük maliyet ve çalışma kolaylığı.

Tasarımda daha esnek çalışma imkânı

Hızlı kesim, düşük maliyet. Gereken işlerde kalıp gerektirmeden üretim. Minimum fire oranı ile maliyetlerin aşağıya çekilmesi. Levha malzemelerden üretim, talaşlı üretime göre daha ekonomiktir. Ürünlerde yüksek hassasiyet.(Tüm ölçülerde 0,01 mm). Basit konturlardan karmaşık lazer kesimlerine, gerek ince gerekse kalın materyallerde üretime imkan tanır. Temas olmadan işleme sayesinde çiziksiz ürün elde edilir. Montaja hazır üretimler gerçekleştirilir. Sacın üzerine markalama yapılabilir, yazı yazılabilir. Kesilen yüzeylerde çapak ve ısı kaynaklı deformasyon oluşmaz. Parçada minimum pürüz ve çapaksız kesim. Prototip çalışmalarda düşük maliyet ve çalışma kolaylığı, tasarımda daha esnek çalışma imkânı sağlar